İNGİLTERE GEZİ NOTLARI

İNGİLTERE GEZİ NOTLARI

06 01 2017

2009 yılıydı hiç hesapta yokken İngiltere’ye gittim. Birmingham’a; 4,5 saatlik yolculuğun ardından Birmingham hemen otele çantaları atıp gezmeye başlamak lazım bu şehri yürüyerek gezdim desem yalan olmaz. kaldığım
otelin şehrin merkezinde olması büyük şanstı çünkü otelden çıkınca sol tarafım Victoria Square sağ tarafım büyük cathedral ve Bull ring avm.

  

Bull ring, ünlü bir modacının pullu bir etek modelinden esinlenilerek tasarlanmış.

  

Bu şehirde yemek benim için biraz sıkıntılı idi ingiliz kahvaltı ve fish and chips çok fazla alternatif yok veya ben bulamamışta olabilirim ama bira her mekanda hem ucuz ve bol çeşit

Birmingham’da Cathedral,Şehir müzesi,ve olmazsa olmaz bizim tabirimizle bit pazarı kesinlikle görülmeli bu pazarda cok az paralara çok güzel hediyeler ve eşyalar bulmanız mümkün Eşyalar uygun dedim ama sigara içenlere bir uyarı İngiltere’de sigara inanılmaz pahalı ülkenizden getirin derim yada içmeyin:)

Mimari genelde eski yapılar ve eski dokular hiç bozulmadan restore edilmiş  keyifli bir geziydi tekrar gelmek istediğim yerlerden biri.

    

Şehrin merkezinde yer alan pazarlarda her gün taze sebze ve meyve bulabilirsiniz.Cumartesi günleri ise yine şehrin merkezinde kurulan bitpazarında enterasan ilgin objeler ve eşyalar bulma şansınız var.

  


Yorum Bırak

250 Karakterden fazla giriş yasaktır.

Booking.com