DUBAİ GEZİ NOTLARI

DUBAİ GEZİ NOTLARI

06 01 2017

2009 yılında 3 günlük Dubai gezisi her nekadar iş gezisi gibi görünsede hızlı ve yoğun bir çalışma ile 1 gunde biten işlerin ardından 2 gün dubai’yi gezme fırsatı buldum.Dubai saati ile sabaha karşı alana indim ve şehir merkezinde bir apart otelde kaldım biraz dinlendikten sonra hemen işe koyuldum ve dediğim gibi hızlı bir çalışmanın ardından gezmeler başladı ilk dikkatimi çeken şeyler tabii ki yüksek binalar,kuleler mimari buradada çok güzel.

Yemek kültürü bize çok uzak değil yani ben hiç zorlanmadım buradada avm kültürü oldukça fazla ve bu avmlerde dünya markalarını bulabilirsiniz.

Türkiye’de akvaryumlar açılmadan önce ilk burada ziyaret etmiştim avm içerisinde dev bir akvaryum var ve içinde dev vatozlardan dev köpekbalıklarına kadar bir sürü balık yasamakta,akvaryumun ortasındaki tünelden geçerek bütün bu güzellikleri görme imkanınız bulunmakta.

  
Safari yapma şansım olmadı ama aklımdada kalmadı değil bir sonraki sefere inşallah Dubai’de içki satışı yok ancak büyük otellerde bulabilirsiniz alkoliklere kısa bilgi:) ülke genel olarak çok sıcak ama taksiler lüks ve klimalı olduğundan sıcağı hissetmiyorsunuz tabii inene kadar.

Genel olarak ekonomik bir ülke ve görülmeye değerdi.


Yorum Bırak

250 Karakterden fazla giriş yasaktır.

Booking.com