ŞELALELER GEZİ NOTLARI

ŞELALELER GEZİ NOTLARI

11 01 2017

KARASU MADEN DERESİ BÜYÜK ŞELALE;

Adapazarı’na yaklaşık 1,5 saat, Karasu’ya ise 10 dk. uzaklıkta. Karasu-Kocaali arasından içeriye doğru girince Çam Dağları’ndan kaynağını alan Maden Deresi’ne ulaşacaksınız. Derenin sesini dinleyerek, yürüyüş yaparak büyük şelaleye ulaşacaksınız.

ANTALYA KURŞUNLU ŞELALESİ;

Kurşunlu Şelalesi, Antalya‘ dan 18 km. uzaklıkta ve Nilüfer Gölü doğal güzellikleriyle görülmesi gereken yerlerdendir. Bölgedeki akarsuların ortak amacı Akdeniz‘ e ulaşmaktadır. Bu amaçla Toros Dağlarının yamaçlarından itibaren bazen yer üstünden ve bazen de yer altından oldukça ilginç yolculuklar yaparlar. Bu sırada eşine ender rastlanır güzellikte çağlayanlar oluştururlar. Bu çağlayanların sayısı 20′ den fazladır. En güzelleri Antalya‘ nın 15 km. kuzeyindeki Düden Şelalesi 18 km. batısındaki Kurşunlu Şelalesi ve Manavgat‘ ın 3 km. kuzeyindeki Manavgat Şelales‘ dir.

Kurşunlu Şelalesi ne su 18 metre yükseklikten dökülmekte ve küçük şelaleciklerle 7 adet küçük gölet birbirine bağlanmaktadır. Kurşunlu Şelalesi 2 kilometrelik bir kanyonun içinde kalmaktadır. Bu alan 1986 yılında park haline getirilerek ziyarete açılmıştır. Şelale ve piknik yeri 33 hektarlık bir alanı kaplamaktadır. Piknik alanı içinde; manzara seyir terasları, çocuk parkı, restoran, otopark, gezinti patikaları, içme suyu, tuvalet vardır.

   
öö

ANTALYA MANAVGAT ŞELALESİ;

Manavgat ilçesinin 3 km. batısında bulunan şelale, ilçe ile aynı adı taşır. Şaşırtıcı bir yükseklikten dökülmesine karşın, geniş bir alan üzerinden gürül gürül akışı görülmeye değer bir manzara oluşturur. Şelalenin hemen yanı başında doğa ile iç içe piknik yapılabilir ve çevresindeki lokantalarda taptaze balık yenebilir. Kent gürültüsünden uzak bir köşede doğayla bütünleşmek için ideal bir yerdir. Manavgat’tan kalkan dolmuşlarla ulaşım sağlanabilir.

  
  

ANTALYA GİZLİ CENNET ŞELALESİ;

Antalya – Manavgat ilçesinde ormanın içinde bulunan, keşfedilmeyi bekleyen doğa harikası mekan öğlen sıcağından kaçmak isteyenler için alternatif gezilesi bir yer olmakta. Şelalenin suyunun toplandığı havuzlarda yemek öncesi ve sonrasında suyun soğukluğuna dayanabildiğiniz taktirde yüzmeniz de mümkün yemeklere gelecek olursam servis edilen yemekler sıcak servis edilip lezzet bakımından orta düzeyde seyretmekte.Tazeliği bakımından güveçte alabalığı mutlaka deneyin. Ayrıca kamp ve trekking sevenler için bölge oldukça uygun notlarınıza alın derim.

  
  


Yorum Bırak

250 Karakterden fazla giriş yasaktır.

Booking.com